- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyPomaturitní studium a jazykové zkoušky

Pomaturitní studium a jazykové zkoušky

Mnoho mladých lidí dnes stojí před otázkou, jak zvýšit svoje uplatnění na trhu práce, rozšířit svoje možnosti a především – co vlastně dělat po skončení střední školy. Ačkoliv se možná plácáte v čiré nerozhodnosti, stále existují věci, které můžete začít dělat už teď.

Řeč je o studiu jazyků. Na to, abyste perfektně ovládli nějaký jazyk, nepotřebujete trávit roky studiem na vysoké škole a usilovat o získání červeného diplomu. Místo toho se můžete přihlásit do pomaturitního studia, které vám nabízí rok intenzivní jazykové přípravy.

Pokud po maturitě nevíte, do čeho se pustit, chcete mít rok navíc, než nastoupíte na vysokou nebo jste se tam bohužel nedostali, pak je pomaturitní studium přesně pro vás. Přečtěte si, jaké výhody vám rok strávený v jazykové škole přinese.

Mít na to papír

Tak jako je střední škola ukončena maturitou a vysoká diplomem, může být rok v jazykové škole ukončen Státními jazykovými zkouškami, popřípadě se můžete připravit i na Cambridgeské zkoušky.

Státní jazykové zkoušky jsou certifikáty akreditované MŠMT. Vybrat si budete moci ze dvou úrovní – B2 nebo C1. Po roce intenzivní přípravy bezpochyby nebudete mít problém zkoušku na požadované úrovni splnit.

Druhou variantou jsou zkoušky Cambridge English. Certifikáty z této zkoušky jsou uznávány prakticky na všech univerzitách v Česku a na většině po světě. V rámci pomaturitního studia se můžete připravit i na ně.

Jak studium probíhá?

Na začátku studia vás čekají rozřazovací testy, kterých se však nemusíte bát, slouží pouze ke správnému určení vaší úrovně, což je opravdu důležité. Na základě těchto testů budete zařazeni do skupiny s úrovní, která je pro vás tak akorát a kde nebudete pozadu, ani se nebudete nudit. Také dostanete potvrzení o studiu a ISIC.

Potom se už můžete těšit na celý školní rok strávený intenzivním pomaturitním studiem vámi zvoleného jazyka, na příklad angličtiny nebo španělštiny. Do školy budete chodit každý pracovní den na 4 hodiny a učit vás bude zkušený lektor.

Škola ovšem není jen o učení se z učebnice, ale i o zážitcích. Poznáte nové kamarády, budete chodit na výstavy, v létě se učit do parku, zkoušet různé kuchyně během tematických večerů nebo budete chodit na anglické procházky městem.

Celý školní rok také budete mít status studenta a všechny výhody s ním spojené, pokud do studia nastoupíte ve školním roce bezprostředně následujícím po maturitě.

Zaujala vás nabídka pomaturitního studia? V Jazykové škole PELICAN nabízíme nejen pomaturitní studium, ale i složení vámi vybrané jazykové zkoušky. Pro přihlášení navštivte naše webové stránky nebo nám zavolejte či napište, pokud máte jakékoliv další dotazy.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek