- Komerční sdělení -finance
DomůZpravodajstvíFord prodal část akcií producenta elektromobilů Rivian

Ford prodal část akcií producenta elektromobilů Rivian

Investoři a analytici přijali prodej osmi milionů kusů akcií pozitivně, protože se původně obávali, že automobilka se zbaví mnohem většího podílu.
Tradiční americká automobilka Ford se rozhodla snížit svůj podíl ve společnosti Rivian, která se zaměřuje na výrobu elektromobilů. K tomuto kroku Ford přistoupil hned při první příležitosti.

Tento týden mu uplynul termín, dokdy nemohl tyto akcie prodávat. Rivian totiž před časem vstoupil na burzu a původní majitelé, mezi kterými byl i Ford, nemohli po takové operaci šest měsíců zacházet s danými akciemi.

Jak uvedl portál Barron’s, investoři a analytici přijali prodej osmi milionů kusů akcií pozitivně, protože se původně obávali, že automobilka se zbaví mnohem většího podílu. Aktuálně tak Ford vlastní ještě 96 milionů kusů akcií Rivianu a patří tak mezi větší majitele.

Vedení Fordu neprozradilo, co hodlá dělat se zbývajícím podílem. „Prodali jsme osm milionů kusů akcií, což představuje osm procent z našeho celkového podílu ve firmě Rivian. Považujeme za rozumné v této době zpeněžit malou část naší investice,“ uvedl mluvčí Fordu.

Podle portálu Barron’s to naznačuje, že zbývající podíl si chce automobilka ponechat i nadále.

Dalším mnohem významnějším investorem v Rivianu je společnost Amazon. Tento největší online prodejce drží až 160 milionů kusů akcií. Amazon už před časem oznámil, že si od Rivianu objednal 100 tisíc malých nákladních vozidel, které bude používat k rozvozu zboží.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek