- Komerční sdělení -finance
DomůZpravodajstvíMiliardář Musk "dočasně pozastavil" dohodu o koupi Twitteru

Miliardář Musk „dočasně pozastavil“ dohodu o koupi Twitteru

Elon Musk, který mluvil o tom, jak vyčistí Twitter a vyřeší jeho problémy s falešnými účty a spamem, má pochybnosti o tom, zda je společnost nenahlašuje příliš málo.
Nejbohatší člověk na světě a šéf společnosti Tesla Elon Musk v pátek oznámil, že dočasně pozastavil plán na koupi sociální sítě Twitter za 44 miliard USD (42,27 miliardy eur). Odůvodnil to snahou určit přesný počet spamů a falešných účtů na platformě. je další zvrat po náznacích o interním napětí a zmatcích v souvislosti s navrhovanou akvizicí.TASR zprávu převzala z AP.

Falešné nebo spamové účty
Zdá se, že Musk, který mluvil o tom, jak vyčistí Twitter a vyřeší jeho problémy s falešnými účty a spamem, má pochybnosti o tom, zda je společnost nenahlašuje příliš málo.

Musk ve svém příspěvku na sociální síti poukázal na čtvrtletní zprávu Twitteru, kterou Reuters zveřejnil 2. května, a podle které falešné nebo spamové účty tvořily v 1. čtvrtletí méně než 5 % „zpeněžitelných denních aktivních uživatelů“ společnosti.

„Dohoda o (akvizici) Twitteru je dočasně pozastavena, čekají se podrobnosti podporující výpočet, že spam/falešné účty skutečně představují méně než 5 % uživatelů,“ řekl Musk, čímž naznačil, že je skeptický pokud jde o tak nízký počet.

Vývoj ceny akcií
Z toho však není jasné, zda problém může zastavit dohodu. Akcie Twitteru i Tesly zamířily opačným směrem, přičemž akcie Twitteru klesly o 18 % a akcie Tesly, které Musk navrhl použít k financování transakce s Twitterem, vyskočily o 5 %.

Musk již prodal své akcie Tesly v hodnotě více než 8 miliard USD na financování akvizice.

Analytik Wedbush Dan Ives, který sleduje Teslu i Twitter, se domnívá, že Muskův „bizarní tweet“ může přivést Wall Street k úvahám o možném kolapsu dohody, nebo se tak pokouší vyjednat nižší cenu, případně z ní vycouvat, přičemž mu hrozí pokuta ve výši 1 miliardy USD.

Musk a spamové účty
„Mnozí to budou vnímat tak, že Musk používá spamové účty na Twitteru jako způsob, jak se dostat z této dohody na výrazně se měnícím trhu,“ napsal Ives.

Muskův tweet přichází den poté, co Twitter vyhodil dva své top manažery, pozastavil většinu náborů, s výjimkou kriticky důležitých pozic a redukuje tzv. nepracovní náklady, aby zajistil, že bude „odpovědný a efektivní“.

Ve zprávě pro zaměstnance generální ředitel Parag Agrawal uvedl, že společnost nedosáhla milníků v oblasti růstu a tržeb poté, co začala „agresivně“ investovat do rozšiřování své uživatelské základny a tržeb.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek